۲۴ فروردين ۹۸ ۰۸:۴۵
نويسنده : محمدی نژاد

دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران

ویژه مدیران کارگزینی

مقتضی است مدیران محترم مدارس ضمن مطالعه دقیق شیوه نامه و ابلاغ آن به کلیه همکاران در اسرع وقت، موضوع را در اولین جلسه شورای معلمان مطرح و به سمع و نظر همکاران برسانند.

توجه ثبت نام در سامانه صرفا برای مناطق و نواحی می باشد که از طرف اداره اعلام شده باشد در غیر اینصورت نیازی به ثبت نام نداشته و تابع شرایط منطقه می باشد

سایت ثبت نام : entekhab.medu.ir


اطلاعیه شماره 6   98/02/02

زمان برگزاری آزمون سنجش مدیران مدارس در فرآیند انتخاب و انتصاب خرداد 98 می باشد .


اطلاعیه شماره 5   98/01/19

فهرست مدارس نیازمند مدیر در سال تحصیلی 99-98 در سامانه انتخاب و انتصاب قرار گرفته است.مقتضی است به نحو شایسته به همکاران شاغل در مدارس(معلمان و عوامل اجرایی) مناطق مشمول طرح اطلاع رسانی شود


اطلاعیه شماره 4   98/01/19
منابع آزمون حضوری و الکترونیکی

1- سند تحول بنیادین آموزش و پرورش
2- مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت(( بخش سوم، رهنامه نظام تربیت رسمی و عمومی از صفحه 327 تا صفحه 412))
3- سند برنامه درسی ملی
4- آئین نامه اجرایی مدارس
5- دستورالعمل مالی مدارس
6- قانون رسیدگی به تخلفات اداری
7- کتاب برنامه تعالی مدیریت مدرسه و تدبیر
8- کتاب  نظارت آموزشی کلاس درس محور(نظارت بالینی)،  دکتر بیژن عبدالهی ، انتشارات مرأت ، چاپ اول 1395
9- کتاب  اصول و فنون راهنمایی و مشاوره در دوره تحصیلی، دکتر احمد صافی، انتشارات رشد،1392
دانلود فایل منابع آزمون (سال97)(بجز بند 8 و 9 بقیه موارد در این فایل موجود می باشد)اطلاعیه شماره 4   98/01/18

 سامانه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس جهت ثبت نام داوطلبین پست مدیریت مدارس از تاریخ 98/1/19 لغایت 98/1/31 فعال می باشد.
توجه ثبت نام در سامانه صرفا برای مناطق و نواحی می باشد که از طرف اداره اعلام شده باشد در غیر اینصورت نیازی به ثبت نام نداشته و تابع شرایط منطقه می باشد


اطلاعیه شماره 3 : 97/12/25

فعال شدن سامانه مدیران
سامانه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس جهت ورود اطلاعات فعال گردید.


حداکثر سنوات خدمت داوطلبان مدیریت تا پایان شهریور 97 با مدرک لیسانس 26 سال و با مدرک فوق لیسانس 31 سال تمام خواهد بود.

.

.

.

.

دانلود دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران-اصلاحات سال98

دانلود فایل منابع آزمون (سال97)

دانلود دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران

سایت ثبت نام : entekhab.medu.ir

.

.98/02/02

حمیدی مشاور و جانشین وزیر در ستاد راهبردی مدرسه محوری گفت:

 در آموزش و پرورش فرآیند انتخاب مدیران مدارس دارای اولویت و اهمیت ویژه ای است.

مدرسه کانون تعلیم و تربیت است؛ برای اینکه مدرسه بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد، نیازمند مدیران شایسته هستیم که صلاحیت عمومی، تخصصی و حرفه‌ای داشته باشند.

فرآیند انتخاب و انتصاب طی دستورالعملی ؛ تعریف و به استان‌ها ابلاغ شد. افراد واجد شرایط باید در سامانه ثبت‌نام کنند که در این بخش رزومه افراد دارای ۲۰۰ امتیاز است و در مرحله بعد خوداظهاری داوطلبین در کمیته بررسی و در صورت تایید وارد مرحله آزمون می‌شوند. علاوه بر مدارس مناطق مرکزی استان‌ها، همه مدارس شهرستان‌ها، در دامنه شمول این دستورالعمل قرار می‌گیرند و طبق زمان‌بندی ابلاغ شده در دستورالعمل فوق، مراحل کار انجام خواهد شد.


وی افزود : فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس خاص (شاهد، استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، هیأت امنایی) مانند مدارس دولتی عادی براساس فرایند دستورالعمل فوق انجام خواهد شد. با عنایت به اجرای برنامه سنجش و توسعه شایستگی‌های عمومی و حرفه‌ای مدیران مدارس در استان‌ها مجری، ظرفیت بیشتری برای مدیریت مدارس براساس بند 2 دستورالعمل پیش‌بینی شده است.
حمیدی یادآور شد: منابع آزمون مشخص شده ‌که از جمله آن می‌توان به سند تحول، علوم مدیریتی و ... اشاره کرد که این مرحله نیز ۲۰۰ امتیاز دارد و افرادی که حداقل ۶۰درصد  امتیاز را بگیرند، وارد مرحله مصاحبه می‌شوند. مصاحبه ۴۰۰ امتیاز دارد که در نهایت براساس مدارک و توانمندی‌ها، نوع مدرسه انتخاب می‌شود. در حال حاضر به استان‌های کشور اعلام شده مدارسی که مدیران آنها تا پایان مهر تغییر می‌کند را در سامانه اعلام کنند تا نیازسنجی انجام شود.
وی بیان کرد: پس از این مرحله، معلمان و مسئولانی که خود را واجد شرایط می‌دانند ثبت نام می‌کنند و در خرداد 98آزمون برگزار خواهد شد.
حمیدی گفت: آزمون به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. این اقدام آغاز شایسته سالاری است و فرصتی ایجاد شده که ما بتوانیم استعدادهای مدیریت را کشف کنیم.
مشاور و جانشین وزیر در ستاد راهبردی مدرسه محوری افزود: افراد می‌توانند در سامانه اینترنتی به نشانی entekhab.medu.ir ثبت نام را انجام دهند.
حمیدی با بیان اینکه حداکثر تا پایان فروردین ماه اسامی منابع به داوطلبین  اعلام می‌شود، تصریح کرد: علاوه بر آزمون، توجه ویژه‌ای نیز به مصاحبه شده است زیرا مصاحبه کار تخصصی است، ممکن است فردی با مطالعه خوب صرفا در آزمون پذیرفته شود اما باید در مصاحبه فرد به لحاظ تخصصی و مهارتی مورد سنجش قرار بگیرد تا تمام ابعاد وی مشخص شود. صرفا انتخاب نباید بر اساس علم و آگاهی باشد و مسائل فنی، گفتمان، تفکرهای مدیریتی و ... نیز مورد بررسی قرار بگیرد.
وی افزود: افرادی که دارای سابقه مدیریتی هستند در این مرحله ممکن است امتیاز بیشتری کسب کنند اما بررسی سوابق علمی، نگرش و توان مدیریتی و مهارتی  ... تنها معیار انتخاب است. ما به دنبال افراد شایسته‌تر هستیم و فرد داوطلب باید امتیازات را کسب کند. در حال حاضر شرایط داوطلبی  برای تمام فرهنگیان مهیا شده است.
وی افزود: اطلاعات افرادی که در آزمون پذیرفته و در مصاحبه حداقل امتیاز را کسب می‌کنند در بانک اطلاعاتی ثبت و ذخیره می‌شود تا طی سال‌های آینده در صورت نیاز به مدیر بتوانیم از بین آنها فرد مناسب را انتخاب کنیم.
مشاور و جانشین وزیر در ستاد راهبردی مدرسه محوری در خصوص تحقیقات سابقه افراد کاندیدا، خاطرنشان کرد: بررسی توسط حراست و مصاحبه انجام می‌شود اما در صورت نیاز تحقیق میدانی هم انجام می‌شود.
حمیدی با توجه به ایجاد فضای رقابتی در مدارس برای کسب مقام مدیریت، افزود: این امر موجب رقابت می‌شود اما ما به دنبال افراد شایسته هستیم.
وی درباره اعضای کمیته انجام دهنده مصاحبه از افراد پذیرفته شده در آزمون، گفت: کمیته انتخاب و انتصاب باید متشکل از نماینده پشتیبانی، پرورشی، آموزشی باشد و علاوه بر اینها یک نفر دارای تخصص مدیریت حتی خارج از فضای آموزش و پرورش و یک نفر صاحب تجربه مدیریت مدرسه باشد.
وی افزود: مسئولان بر تمام فرآیندهای انتخاب و مصاحبه نظارت خواهند کرد تا روابط منجر به انتخاب نشود و بتوانیم در شایسته سالاری موفق باشیم.
به گفته مشاور و جانشین وزیر در ستاد راهبردی مدرسه محوری در کسب امتیاز، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط موثر است که اولویت اول با افرادی است  که دارای مدرک مدیریت آموزشی باشند.

تلگرامبه دلیل ارتباط بین سوال و شهر شما لطفا جلوی اسمتون شهر رو هم بیان کنید ایمیل و سایت ضروری نیست

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

نظرات (۲)

 1. ایران
  تقاضای تجدید نظر 
  سلام در آزمون مدیران متوجه شدم  باتوجه به اینکه در سمت راست صفحه قید شده بود که برگشت به صفحه قبل  امکان پذیر نیست  اما برای بنده و چندهمکار دیگرم برگشت به صفحه قبل قابل رویت بود و  امکان پذیر شد سایت پس از اینکه ۲۷ دقیقه هنوز وقت داشتم صفحه سوالم رو تایید نمی کرد و به صفحه بعد حرکتی نداشت پس از ناپدید شدن صفحه سوال دوباره همان صفحه مجدد و بنده تیک پاسخ سوالات را وارد میکردم برای تایید صفحه و هدایت به صفحه بعد اقدام کردم که به کرات این مسئله برایم پیش آمد و سپس اعلام کردند برای آزمون مجدد در ساعت ۳ به محل آزمون دیگری مراجعه کنید ... وارد آزمون مجدد شدم در تایم مقرر به محض ورود به آزمون اولا همون صفحه  سوال رویت شده برایم باز شد و ثانیا به محض تیک اولین سوال از همان صفحه فورا بدون اینکه بنده پایان رو کلیک کنم خودکار نمره رو ثبت و حق بنده را ضایع فرمود لطفا نسبت به سوالم پاسخ کارشناسی شده و یا تدابیر ی جهت تجدید آزمون افرادی مشابه بنده بیندیشید تشکر از ایجاد تحولات بروز و فناوری های نوین آموزشی جهت تسریع در انجام سنجشها 
  • محمدی نژاد
   سلام . بررسی می کنم اگر منجر به نتیجه شد اطلاع خواهم داد
 2. معلم
  در سال 97 در آزمون انتخاب مدیران شرکت نمودهایم ونمره قبولی گرفتیم ولی پست مدیریت نگرفیم آیا باز هم باید در آزمون سا ل98 انتخاب مدیران شرکت نمایم
  • محمدی نژاد
   سلام
   هنوز مشخص نیست اگر خبری شد اطلاع خواهیم داد