يكشنبه ۱۴ ارديبهشت ۹۹ ۰۰:۳۶
نويسنده : محمدی نژاد

به مشکلات شبکه شاد واقف هستیم اما نیازمند حمایت خانواده هستیم

اخبار آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش در برنامه «تیتر امشب»؛
راه اندازی شبکه شاد برای کمک به خانواده‌ها و حمایت از دانش آموزان است/ معلمان مصمم و خلاق برای تداوم آموزش به میدان آمدند/ به مشکلات شبکه شاد واقف هستیم اما نیازمند حمایت خانواده هستیم
وزیر آموزش ‌و پرورش در برنامه «تیتر امشب» با اشاره به اینکه به مشکلات و مسائل شبکه شاد واقف هستیم، اظهار کرد: شبکه شاد برای کمک به خانواده‌ها و حمایت از دانش آموزان است و از خانواده‌ها انتظار داریم در رفع مشکلات این شبکه، به آموزش و پرورش کمک کنند.

ارزیابی پایان سال تحصیلی دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ارزیابی در دوره ابتدایی به صورت ارزشیابی توصیفی است که معلمان می‌توانند بدون برگزاری آزمون و با توجه به عملکرد دانش آموزان برای آنها نمره‌ای مناسب درنظر بگیرند. ولی در باقی مقاطع تلاش می‌کنیم اگر بتوانیم آزمون‌‌ها را بصورت حضوری انجام دهیم اما اگر امکان برگزاری آزمون حضوری بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت وجود نداشته باشد آنها را به صورت مجازی برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: اگر ملاحظه‌ای از طرف وزارت بهداشت نباشد در پایه دوازدهم، از 17 خردادماه امتحانات نهایی به مدت سه هفته برگزار خواهد شود و بعد از سه هفته وقفه، دانش آموزان آزمون کنکور می‌دهد. برای باقی پایه‌ها غیر از ابتدایی و دوازدهم مسئله در حال بررسی است ولی ظرفیت برگزاری آزمون در سامانه شاد وجود دارد که در صورت مجاز نبودن به برگزاری امتحان به صورت حضوری بتوانیم آزمون‌ها را از طریق بستر مجازی شاد برگزار کنیم.

فعالیت‌های آموزشی مدارس تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد داشت

حاجی میرزایی گفت: تا پایان خردادماه فعالیت آموزشی مدارس ادامه خواهد داشت، و ممکن است متناسب با سیاست‌های وزارت بهداشت در بعضی از مناطقی که خطری دانش آموزان را تهدید نمی‌کند، واحدهای آموزشی و مدارس دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیشنهاد اینترنت رایگان برای شبکه شاد در ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: مصوبه‌ای در این ستاد تصویب شد که طبق آن اعمال اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزان در شبکه شاد تکلیفی برعهده وزارت ارتباطات است و تا کنون توانستیم بخشی از آن را اجرا کنیم و اینترنت رایگان را در اختیار معلمان قرار دهیم و به جدیت به دنبال تداوم اینترنت رایگان برای سامانه هستیم.

بازپرداخت شهریه مدارس غیردولتی

حاجی میرزایی افزود: شهریه مدارس غیردولتی دو جز دارد جزء اول در ازای آموزشی است که انجام می‌شود. با توجه به اینکه این مدارس موظفند تا پایان سال تحصیلی آموزش را ادامه دهند این قسمت از شهریه بازگشت پذیر نیست. اما بخشی از شهریه که به خدمات غیردرسی مثل سرویس مدارس یا ناهار مدارس و ... مربوط می‌شود و خدماتی که به هر نحو ارائه نشده، به خانواده‌ها بازخواهد گشت.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلی مدارس، به هیچ عنوان از حقوق معلمان در مدارس غیردولتی کسر نمی‌شود و موسسان موظف به پرداخت کامل حقوق معلمان طبق قرارداد خود هستند که در صورت کسر حقوق، معلمان می‌توانند به شورای نظارت برمراکز غیردولتی در استان خود مراجعه و مساله را مطرح و پیگیری کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بستر شاد برای مدارس استثنایی، طراحی و پیش بینی شده است، گفت: سازمان مدارس استثنایی تمهیداتی برای حضور این دانش آموزان در سامانه شاد اندیشیده که با توجه به نیازهای این دانش آموزان ضمائمی به آموزش‌های این شبکه اضافه می‌شود تا آنها هم بتوانند با حضور در این شبکه از آموزش‌های لازم برخوردار شوند.

استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

حاجی میرزایی ادامه داد: طبق قانون آزمونی برای آموزشیاران طراحی شده که در خردادماه برگزار خواهد شد که در صورت قبولی آموزشیاران در آزمون بعد از یکسال آموزش، تبدیل وضعیت می‌شوند. همچنین معلمان حق التدریس می‌توانند با شرکت در آزمونی که متعاقبا اعلام خواهد شد در صورت قبولی، پس از گذراندن کلاس‌های ضمن خدمت و آموزش‌های لازم استخدام شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه رتبه بندی مربوط به افراد شاغل است، بیان کرد: طرح رتبه بندی شامل بازنشستگان نمی‌شود و این باعث فاصله‌ای بین حقوق بازنشستگان و شاغلین می‌شود ولی در مجلس قانونی برای اضافه شدن حقوق این عزیزان به تصویب رسیده است که اجرای آن در دستور برنامه‌های سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته است.

حاجی میرزایی ادامه داد: در پایان سال 98 تقریبا تمام مطالبات معلمان به جز مطالبات نیروهای خرید خدمات را به صفر رساندیم  . نیروهای خرید خدمات با شرکت‌های زیرمجموعه آموزش و پرورش قرار دارند و مسئول حقوق آنها ما نیستیم. حقوق این معلمان از سوی شرکت‌های طرف قرارداد و طبق قراردادی که بین آنها نوشته شده است، باید پرداخت شود.

توسعه مراکز تحت پوشش بیمه تکمیلی

وزیر آموزش و پرورش درباره بیمه تکمیلی معلمان نیز گفت: بیمه طلایی سال‌هاست دیگر وجود ندارد و صندوق آتیه سازان جایگزین آن شده و روشش اینگونه است که همه ساله مبلغی از معلمان کم می‌شود و در آن قرار می‌گیرد و پاسخگوی نیاز درمانی آنهاست. امسال ما این خدمات را توسعه دادیم و همچنین مراکز ارائه خدمات را نیز توسعه دادیم.

جست و جوی مطالب مربوط به شاد, وزیر آموزش و پرورش,
تلگرامبه دلیل ارتباط بین سوال و شهر شما لطفا جلوی اسمتون شهر رو هم بیان کنید ایمیل و سایت ضروری نیست

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

سوالات یا نظرات (۰)

اولين نفری باشيد كه نظر می دهيد