۱۴ مرداد ۹۶ ۱۱:۴۷
نويسنده : عزیزان ارسال به تلگرام

برگزاری دوره یک ماهه آمادگی در مدارس ابتدایی

ضمن تشکر از زحمات همکاران ارجمند، پیرو اطلاعیه مورخه26/3/96 درخصوص شناسایی نوآموزان6 ساله بازمانده از آموزشهای پیش دبستانی روستاها و حاشیه شهرها، به اطلاع می رساند « دوره یک ماهه آمادگی» براساس دستورالعمل اجرایی «برگزاری کلاسهای آمادگی ویژه نوآموزان مناطق دوزبانه شهری، روستایی و عشایری» وزارت و با رعایت مفاد بخشنامه استانی به شماره 903/19698 مورخه 9/4/1394 پیوستی طبق روال سال های قبل و با رعایت موارد ذیل برگزار گردد:

1- تشکیل کلاسهای آمادگی یک ماهه ویژه نوآموزانی است که درسال تحصیلی 96  95 موفق به حضور درکلاسهای یک ساله پیش دبستانی نشده اند و مهرماه سال 96 برای اولین بار به پایه اول دبستان خواهند رفت.

2- کلاس های دوره­ یک ماهه از مورخه 17/5/96 لغایت 21/6/96 تشکیل گردد.

3- مدت زمان تشکیل این دوره به میزان 100 ساعت به مدت 25 روز، طی روزهای شنبه لغایت چهارشنبه هر هفته می باشد.

4- محتوای آموزشی این کلاسها مجموعه ای از فعالیت های یاددهی- یادگیری زبان آموزی و تسلط نسبی کودکان به زبان فارسی می باشد. پس از آموزش خواندن و نوشتن حروف الفبا و اعداد ریاضی خودداری گردد.

5- همکاران محترم آمار منابع آموزشی مورد نیاز معلمان و نوآموزان این دوره را از کارشناس آموزش ابتدایی ارائه نمایند.

6- آمار و اطلاعات مربوط به این دوره براساس جدول پیوستی تکمیل و پس از تأیید آن همراه با مستندات(عکس، فیلم های کوتاه، پاورپوینت و.....) تا مورخه 12/6/95 به اداره ارسال گردد.

درصورت گذرانده شدن دوره ی پیش دبستانی توسط  تمام دانش آموزان ورودی ( دانش آموزان پایه ی اول ابتدایی درسال تحصیلی 97-96 ) و عدم برگزاری دوره ی یکماهه آمادگی در مدرسه نیز لازم است مراتب با نامه ی رسمی به اداره اعلام گردد.

پیوست


تلگرام

ارسال نظر