۱۸ مهر ۹۶ ۰۶:۴۸
نويسنده : عزیزان ۰ نظر ارسال به تلگرام

تجهیزات، مواد و رسانه های آموزشی

قابل توجه مدیران محترم مدارس ابتدایی؛

موضوع : تجهیزات، مواد و رسانه های آموزشی

 با سلام و احترام

نظر به اهمیت و نقش منابع آموزشی و تربیتی در فرایند یادگیری مؤثر و پایدار دانش ­آموزان و استفاده بهینه از فرصت­ها و امکانات موجود و با عنایت به بند 7و9 راهبردهای کلان سند تحول و بر اساس راهکار 1-1 سند مذکور (بهره ­گیری از تجهیزات وفن ­آوری­های نوین آموزشی وتربیتی در راستای اهداف رسمی) و با علم بر آیین ­نامه ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی (مواد ورسانه ­ها) مصوب هشتصد وبیست وهشتمین جلسه شورای عالی آموزش وپرورش مورخ 2/6/1389 و نقش تجهیزات، مواد ورسانه ­های آموزشی در ارتقاءکیفیت فرایند یاددهی- یاد گیری، ضرورت دارد با رعایت موارد ذیل نسبت به ساماندهی و سازماندهی تجهیزات، مواد و رسانه­ های آموزشی در کلیه مدارس دولتی، غیردولتی و کلاس­های چندپایه اقدام لازم معمول گردد:

مدیران محترم مدارس وسایل موجود در مدرسه را با لیست پیوستی (وسایل و تجهیزات مورد نیاز به تفکیک پایه و ماده درسی )کنترل و نسبت به تهیه وسایل مورد نیاز در حد مقدورات اقدام نمایند.

 مواد و رسانه ­های آموزشی به گونه ­ای طبقه ­بندی گردد که به سهولت قابل دسترس باشد.

کتاب­های راهنمای معلم، مجلات و سایر کتاب­های مرجع و DVD/CDهای ارسالی از اداره کل  در مدارس ممهور به مهر اموال گردد و جهت بهره ­برداری در اختیار  آموزگاران قرار گیرد.

    کتابخانه ­های کلاسی برحسب نیاز و اولویت به کتاب­های مناسب و مرتبط با برنامه­ ی درسی مندرج در آخر کتاب فارسی (خوانداری) و کتاب­نامه رشد دوره ی ابتدایی تجهیز گردد.

ضرورت دارد کلاس­های پایه­ ی ششم ابتدایی و یا فضای مناسب دیگر در مدارس دوره ­ی ابتدایی به رایانه و سایر ملزومات مورد نیاز جهت آموزش درس کار وفناوری و همچنین برای استفاده از فیلم­های آموزشی ارسالی از دفتر تألیف و برنامه­ ریزی کتب درسی در فرایند یاددهی- یادگیری تجهیز گردد.

    به استناد ماده 6 آیین­نامه منابع آموزشی و تربیتی (مواد ورسانه­ ها) خرید، عرضه و تبلیغ هرگونه منبع آموزشی و تربیتی در واحدهای آموزشی، صرفاً از منابع استاندارد مجاز خواهد بود.

    انتظار دارد مدیران محترم کلیه مدارس دولتی، غیر دولتی دوره ابتدایی با تلاش و مساعی خویش در جهت تهیه و سازماندهی تجهیزات و وسایل آموزشی آموزشگاه تحت تصدی خود به موقع اقدام نمایند

پیوست


تلگرام

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

نظرات (۰)

هيچ نظري هنوز ثبت نشده است